Okolie Civetta a Alleghe

Okolie Civetta a Alleghe

ALLEGHE

V končinách na  severe regiónu Veneto v úzkom údolí Agordina, južne od Marmolada, vyviera malé mesto Alleghe, uzavreté na východe horou Civetta, ktorá oddeľuje vysoké  údolia Zoldo , zatiaľ čo na západe ho  obmývajú  vody  jazera.
Prvá spomienka siaha až do pápežskej buly pápeža Luciusa III. z roku 1185, ktorá potvrdzuje územnú doménu biskupa mesta Belluno v  kaplnke Alleghe. Z toho môžeme usudzovať, že tu  v 12. storočí  existovala  horská kresťanská komunita.
Pred vznikom jazera, obývateľné centrum mesta Alleghe zahŕňalo  niekoľko  dedín umiestnených na spodnej strane údolia a svahoch rieky Cordevole . 11.1.1771 zosuv pôdy vrchu Monte Piz  spôsobilo  prehradenie   Cordevole a vznik jazera, ktorého vody odrážajú horu Civetta.
Dnes  sa  Civetta  vyznačuje modernými lanovkami a vlekmi, systémom umelého zasnežovania, sú tu zjazdovky všetkých typov, lyžiarska škôlka pre deti, lyžiarske školy a možnosť experimentovať s novými odbormi- ako je carving  a snowboarding.
V lete si môžete vychutnať mnoho aktivít, ako je horolezectvo, výstupy  po skalách, turistika, jazda na horskom bicykli a cez  horské priesmyky.

Zimné aktivity

Ponúkame lyžovanie pre rodiny s deťmi v Ski Civetta, lyžovanie na ľadovci Marmolada, lyžiarske prehliadkové trasy  z“ Veľkej vojny “,  Sella Ronda s nekonečnými možnosťami, ktoré ponúka Dolomiti Superski.
Pre korčuľovanie popoludní alebo večer je k dispozícii krytý zimný štadión a aby ste si vychutnali  prírodu, odporúčame  prechádzky s ciaspole – snežnicami so sprievodcom.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com